EMEKLİLİK HESAPLAMA

EMEKLİLİK HESAPLAMA
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 28.954 kez okundu.

Sigortası devam eden kişiler, bu konuda internet üzerinden hizmet alabilmektedir. Özellikle emeklilik ile ilgili işlemlerde ne zaman emekli olunacağı kolay bir şekilde hesaplanarak öğrenilebilmektedir. Bunun için kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesinden yararlanması gerekmektedir. Emeklilik hesaplama sayfasına giriş yapıldıktan sonra gerekli bilgilerin girilmesi ile birlikte bu konuda işlemler yapılabilmektedir. Sayfaya giriş yapıldığında resimdeki gibi bir form açılır ve bu formun doldurulması gerekir.

emeklilik

Ne Zaman Emekli Olurum?

Ne zaman emekli olacağını öğrenmek isteyen kişilerin bu konuda sayfaya giriş yaptıktan sonra kişisel ve sigorta bilgilerini girmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Aksi halde sistem tarafından yapılacak hesaplama yanlış olacaktır ve kişiler de bu sebeple yanılacaktır. Bu nedenle girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunması gerekmektedir.

Emeklilik hesaplaması yapmak için doğum tarihi, sigorta başlangıç tarihi gibi bilgilerin yanı sıra kişilerin özel durumları ile ilgili bilgilerin de girilmesi gerekmektedir. Öyle ki maluliyet, erken yaşlanma gibi durumları olan ve bu durumları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından onaylanan kişiler, hesaplama tablosundaki alanları doldurması gerekmektedir. Bunun ardından sigorta ile ilgili detaylar girilmelidir. Toplam prim sayısı, askerlik gibi özel durumlar nedeniyle kazanılan primler gibi bilgilerin de girilmesi ile birlikte emeklilik hesaplaması yapılabilmektedir. Bu konuda en önemli nokta, 3600 prim gün sayısının ne zaman doldurulacağının hesaplanmasıdır. Bu hesaplamayı yaparken dikkatli yaparak doğru tarihi belirlemeniz gerekmektedir.

Etiketler:

EMEKLİLİK HESAPLAMA Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. gürkan gök diyor ki:

    Erkek

  2. Hüseyin Deniz diyor ki:

    Ne. Kadar emekli maaşı alırım

Sayfa başına git
Haberler