SGK GECİKME ZAMMI VE FAİZİ HESAPLAMA

Ssk Emeklilik

by Emekli 8 Views comments

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sigorta dahil olmak üzere pek çok işlem yürütüldüğü için vatandaşların kuruma borç olabilmektedir. Özellikle de BAĞKUR prim borçlarını ödemeyen vatandaşlar için faiz işlemleri uygulanabilmektedir. Yapacağınız SSK gecikme zammı ve faiz hesaplaması ile birlikte borçlarınıza ne kadar faiz ve gecikme zammı ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Online olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan hesaplama sayfası üzerinden tüm borçlar için faizi gecikme zammı hesaplayabilirsiniz.

Faiz ve gecikme zammı hesaplamak için ilk olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan sayfaya giriş yapmanız gerekir. Açılacak olan yeni sayfada tarih olarak seçim yapabilirsiniz. Seçim yapmak istemediğinizde de borç dönemi kısmına hangi ay içerisinde borcunuz varsa o ayı girmeniz ve yıl kısmına da hangi yıla ait borcunuzun olduğunu girmeniz yeterli olacaktır.

Ardından borç tutarı kısmından paranızı kuruşu kurşuna girmeniz gerekir. Tüm borçlarınızı yıl ve tutar olarak girdikten sonra hesaplama butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından gecikme zamları ve faizleri sistem tarafından hesaplanarak tarafınıza belirtilecektir. Yapacağınız hesaplamayı istediğiniz zaman yapabilir ve bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz olarak vatandaşlara açık olarak sunulan uygulama sayesinde borçlarınız hakkında her zaman için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resmi hizmet alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27.12.2015

Kişilerin gecikme faizi için artık GİB intenret vergi dairesini kullanması gerekir. İlgili sistem için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı aracılığı ile sisteme giriş yapanlar, resimdeki gibi bir ekranla karşılaşır.Bu formun doldurulması sonrasında ne kadarlık bir faiz ödeneceği öğrenilebilir.

SGK GECİKME ZAMMI VE FAİZİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Comments