Ssk Emeklilik Farkları

Ssk Emeklilik

by Emekli 34 Views comments

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden emekli olan kişilerin emekli maaşı ve emeklilik statüleri aynı değildir. Bu bakımdan SSK emeklilik farkları bulunmaktadır. Emeklilik farkları, kişilerin emekli olduğu işe, aldığı maaşı ve SGK prim ödemelerine göre değişebilmektedir. Bu nedenle vatandaşların hangi statüye göre emekli olduğu oldukça önemlidir.

SSK emeklilik farkları konusundaki en önemli durum devlete bağlı kurumlarda görev yapan memurlarda yaşanmaktadır. Memurların kıdem alması, terfi olması ile birlikte, gerek iş maaşında, gerekse de emekli maaşında artış yaşanmaktadır. Bu bakımdan memur olan ve memur emeklilikleri için SSK emeklilik farklı daha fazladır.

Son dönemlerde emeklilik maaşları ile ilgili intibak gündemdedir. İntibak ile birlikte yaşanan bu farkın azaltılması ve zaman içerisinde eşitlenmesi amaçlanmaktadır.


Bu bakımdan çalışmaların sonuçlanması ile birlikte emekli maaşları az olan kişilere daha fazla maaş artışı yapılması planlanmaktadır. Emekli maaşınız ile ilgili bu tür detaylar için sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. Online olarak E-SGM hizmet ekranı üzerinden yapacağınız sorgulama ile birlikte, ne kadar emekli maaşı aldığınızdan emekliliğiniz ile ilgili resmi bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu imkandan Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden emekli olan tüm vatandaşlar yararlanabilmektedir. Ücretsiz olarak internet üzerinden sunulan hizmet sayesinde sizler de kolay bir şekilde emekliliğiniz ile ilgili bilgielre ulaşabilirsiniz.

Comments